Znane kąpielisko nadmorskie pięknie położone na wysokim brzegu klifowym, z szeroką, piaszczystą plażą oraz wspaniałym mikroklimatem przyciąga co roku wielu turystów. Rewal ma charakter malowniczego miasteczka z małym rynkiem, stanowi także centrum turystyczne, rozrywkowe i kulturalne gminy.
Miejscowość ta przyciąga turystów swoistym klimatem, zadbaną zielenią oraz dobrze utrzymanymi ulicami i chodnikami a dzięki niskiej zabudowie rozciągającej się pomiędzy brzegiem morskim a szosą jest jedną z niewielu nadmorskich niejscowości, która zachowała klimat dawnego wczasowiska.Na rewalskiej plaży wczesnym rankiem lub przy zachodzie słońca, spotkać można rewalskich rybaków, sposobiących się do wypłynięcia w morze lub wracających z połowów. Kolorowe kutry wspaniale komponują się na tle złocistej plaży i bezkresu morskiego horyzontu - niezmiennie zachwycają się nimi wczasowicze, wykonując wiele pamiątkowych fotek.Kwieciste place, nastrojowe oświetlenie ulic, liczne kawiarenki po skwarnym dniu spędzonym na plaży zapraszają na wieczorne spacery, rewalski amfiteatr rozbrzmiewa muzyką dla młodszych i starszych, występami gwiazd estrady, imprezami typu show, czy cieszącym się od lat wielką popularnością konkursem piękności. Jest to ogólnopolski finał Miss Bałtyku, połączony z wyborami Miss Bałtyku Internet, który odbywa się co roku w drugiej połowie lipca.
Miłośnicy aktywnego wypoczynku są stałymi gośćmi Rewala. Wycieczki rowerowe, dalekie spacery do Trzęsacza, by obejrzeć jedyne w swoim rodzaju zabytki, lub nadmorskim traktem w kierunku Niechorza, gdzie jak magnes przyciąga wzrok latarnia morska są jedną z wielu atrakcji jakie oferuje gościom wybrzeże rewalskie. Największa w województwie zachodniopomorskim hala sportowo-widowiskowa z boiskiem do gier zespołowych o wymiarach prawie olimpijskich gdzie odbywają się zawody sportowe czy wielkie imprezy kulturalne w swojej ofercie dla mieszkańców i turystów zaprasza do skorzystania z sauny i siłowni.


HISTORIA

Rewal w 1434 roku stanowił własność kapituły kamieńskiej. Od 1666 roku był własnością Flemingów. Do 1830 roku była to wioska rybacka, później zaczęli przyjeżdżać pierwsi letnicy. Na przełomie wieków otwarto zakład kąpielowy, powstał park zdrojowy, wybudowano pensjonaty, hotele, domy gościnne. Na początku XX wieku leczono ciepłymi kąpielami w wodzie morskiej. W części nadmorskiej zachowała się stara zabudowa z początku XX wieku

Obszar dzisiejszej Gminy Rewal był zamieszkiwany w pierwszych wiekach naszej ery przez Wandalów, a następnie przez Wendów. W X wieku przyłączono te ziemie do Polski. Następnie w roku 1181 roku były one lennem niemieckim.

W 1630 roku ziemie te zajęli Szwedzi, którzy panowali tu aż do 1811 roku, kiedy to obszar gminy zaczął należeć do Prus.

W XIX wieku na tych terenach przebywały oddziały Napoleona. Duży napływ turystów rozpoczął się w 1896 roku, kiedy otwarto kolej wąskotorową. Turystyka na tych terenach rozwijała się dynamicznie na początku XX wieku oraz w okresie międzywojennym.

Po II wojnie światowej obszar gminy należy do Polski i jest częścią Gminy Karnice. W 1973 roku powstaje Gmina Rewal, której granice, pomimo zmian podziału administracyjnego Polski, są takie same do dziś.