Pobierowo to na pewno jedną z najładniejszch miejscowości na wybrzeżu. Kąpielisko powstało na początku wieku, miejscowość zaczęła się rozwijać w okresie międzywojennym. Właściwie nie ma tu nic nadzwyczajnego i trudno powiedzieć, dlaczego jest tutaj sympatyczniej niż gdzie indziej. Może dlatego że Pobierowo tonie w zieleni. Miejscowość jest rozległa i dość łatwo można się w niej zgubić z powodu ukośnie przecinających się uliczek, które nagle urywają się w lesie.

Z drogi głównej do centrum miejscowości dojeżdża się ulicą Mickiewicza, która kończy się przy głównym zejściu na plażę, lub ulicą Wojska Polskiego, wiodącą w okolice przystanku PKS. Prostopadle do tych ulic, wzdłuż morza, biegnie główna ul. Grunwaldzka, przy której koncentruje się całe turystyczne życie, ma ona prawie cztery kilometry długości i łączy wschodni i zachodni kraniec Pobierowa, dyskoteki, kino, kawiarnie, herbaciarnie, niezwykle liczne ogródki piwne znajdują się właśnie przy ul. Grunwaldzkiej.


Pobierowo posiada ładną, piaszczystą plażę. Miejscowość pięknie zalesiona drzewami iglastymi, położona z dala od dużych zakładów produkcyjnych, powietrze nie zanieczyszczone. Występujacy tu charakterystyczny mikroklimat stwarza najlepsze warunki do leczenia zabiegowego i rehabilitacyjnego.

Miejscowość jest estetycznie i schludnie utrzymana, stanowi doskonałe miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi wczasowicze mają tutaj dobre warunki do zabawy. Prawie przy każdym ośrodku wypoczynkowym, kempingu znajdują się ogródki i place zabaw. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza gdy nie ma słońca i trudno korzystać z kąpieli morskich.

W lasach brzozowo-sosnowych otaczających Pobierowo podziwiać można dziko rosnącą "polską lianę" - wiciokrzew pomorski. Latem odbywają się także festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów, które organizowane są w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę.