PL DE


powiększ Zapraszamy do zwiedzenia jedynej w Polsce ekspozycji tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej.

Określenie "tajna broń Hitlera" przywodzi na myśl projekty V-1 i V-2, które w 1944 roku spadały na Londyn. Inne konstrukcje takie jak V-3 i V-4, Schmetlerling, pocisk Röchlinga, bomba Kurta ,Hs 293 - są znane jedynie garstce specjalistów.

Dziś- 61 lat po wojnie, celem ekspozycji zlokalizowanej na byłym , tajnym poligonie doświadczalnym w Międzyzdrojach - Zalesiu, jest ukazanie ciekawostek militarnych , które miały zmienić tok wojny. Ekspozycja jest niezwykła , gdyż jest umiejscowiona w bunkrze, gdzie były składowane pociski V-3. W pobliżu bunkra znajdują się pozostałości stanowisk ogniowych tych pocisków.
powiększ powiększ
Ekspozycja jest prezentowana w ścisłej współpracy Piotrem Laskowskim - autorem książki "Śladami niemieckich tajnych broni na wyspach Wolin i Uznam".

Naszych gości zapraszamy na "Wojskową Grochówkę", oraz inne atrakcje znajdujące się w poblizu muzeum.

ORGANIZUJEMY TAKŻE IMPREZY PLENEROWE     >>zobacz ofertę<<

Obok mini - muzeum znajduje się Punkt Informacji Turystycznej Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie prezentowana jest oferta i ciekawostki przyrodnicze Parku.

CENY BILETÓW:
* OSOBY INDYWIDUALNE - 5 zł/os.
* BILET ULGOWY - 4zł/os
* WYCIECZKI - 3.50zł/os - z naszym komentarzem
UWAGA !
* Parking dla klientów -BEZPŁATNY.
* Robienie zdjęć ,filmowanie - BEZPŁATNE.

MUZEUM "BUNKIER V3" CZYNNE JEST OD 1 MAJA DO 30 WRZEŚNIA W GODZ.....
Po tym terminie zwiedzanie prosimy uzgadniać telefonicznie
webmaster:signed by bimbus